Inauguracja Studiów Podyplomowych CNS UW 2019

Szanowni Państwo,

Wszystkich słuchaczy zapraszamy na pierwszy, inauguracyjny zjazd Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 października.

Program zjazdu:

12 października (sobota)

(godz. 13:00-18:15)

 W godz. 13:00-14:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego przedstawione zostaną zasady studiowania, program zajęć, wymagania programowe i inne przydatne szczegóły.

W godz. 14:15-18:15 odbędzie się wykład inauguracyjny, który wygłosi Prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski, kierownik Katedry Kryminalistyki WPiA UW, Kierownik Studiów Magisterskich II Stopnia (Kryminalistyka i Nauki Sądowe) w Centrum Nauk Sądowych UW; były Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, oraz były Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski jest biegłym z zakresu kryminalistyki wpisany na listę  biegłych sądowych Sądu Okręgowego w Warszawie oraz Sądu Okręgowego Warszawa Praga. Przewodniczy Radzie Naukowej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz Radzie Naukowej Polskiego Towarzystwa  Kryminalistycznego. Odbył staże i stypendia naukowe m.in.  w: Capital University (USA), United Nations Institute of Crime Prevention  and Control (Helsinki, Finlandia), University of Iowa (USA),  Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Strafrecht (Niemcy).

13 października (sobota)

(godz. 9:15-13:15)

W niedzielę 13 października w godz. 9:15-13:15 odbędzie się drugi wykład, który przedstawi Pani Dr hab. Magdalena Spólnicka, Wicedyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Dr hab. n. med., mł. insp. Magdalena Spólnicka jest Absolwentką Wydziału  Farmacji Akademii Medycznej w Bydgoszczy oraz Podyplomowego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  

W 2003 roku ukończyła studia podyplomowe z biologii molekularnej na  Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006  roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych, przedkładając pracę  zatytułowaną „Polimorfizm STR niekodującego regionu genu ludzkiego hormonu wzrostu i jego wykorzystanie w identyfikacji osobniczej” na Uniwersytecie  
Medycznym w Łodzi. Praca była finansowana przez KBN ze środków na naukę  jako projekt badawczy – grant promotorski nr 2 P05A03129.

Dzięki  osiemnastoletniej pracy w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym  Policji mł. insp. dr n. med. Magdalena Spólnicka zdobyła doświadczenie we  wszystkich kluczowych aspektach pracy Zakładu Biologii, w tym w  wykonywaniu ekspertyz o wysokim stopniu skomplikowania, prowadzeniu  dokumentacji analitycznej i statystycznej w zakresie wykonywanych zadań,  prowadzeniu prac wdrożeniowych i adaptacyjnych.

Brała również udział w  procesie wprowadzenia i doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością w  Wydziale Biologii CLK KGP. Ponadto, nadzorowała proces kształcenia  kandydatów na ekspertów z zakresu genetyki sądowej. Jest współautorem  wielu publikacji i wystąpień na krajowych i międzynarodowych  konferencjach. Od 2014 roku była Zastępcą Kierownika Zakładu Biologii  CLKP, a od lipca 2015 roku Głównym Specjalistą Badawczo-Technicznym  Zakładu Biologii CLKP. Od 1 kwietnia 2016 pełni funkcję Kierownika Zakładu  Biologii CLKP.

Szczegółowe informacje dotyczące zjazdu Słuchacze otrzymają drogą mailową.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół CNS UW

 

Posted in CNS UW, Studia podyplomowe and tagged , .