Urodziny Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW

W dniach 23 i 24 marca 2018 r. Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych obchodziło swoje piąte urodziny.

Z tej okazji pierwszego dnia odbyła się uroczysta sesja przedstawiająca możliwości badawcze Centrum oraz najnowsze osiągnięcia w naukach biologiczno-chemicznych, a także wykład gościa honorowego prof. Jorgena Feldmanna z Uniwersytetu w Aberdeen.

Gospodarzem uroczystości była dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – prof. Ewa Bulska oraz dziekani dwóch wydziałów współprowadzących Centrum – prof. Agnieszka Mostowska (dziekan Wydziału Biologii) i prof. Andrzej Kudelski (dziekan Wydziału Chemii).

Następnego dnia CNBCh zaprosiło przyszłych studentów UW – dzieci i młodzież do uczestniczenia w zajęciach chemicznych i biologicznych, w tym w warsztatach z budowy zabawek mechanicznych, pokazie „Chemia światła”, piaskownicy chemicznej oraz grze „Kto jest chom i gdzie ma swój dom”.

Centrum Nauk Sądowych UW oraz Katedra Kryminalistyki UW współpracuje z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych oraz z Wydziałem Biologii i Chemii, prowadząc studia na kierunku „Kryminalistyka i Nauki Sądowe”.

Młodemu wiekiem, ale super nowoczesnemu Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych życzymy następnych lat dalszego świetnego rozwoju, a jego Dyrektor dalszych sukcesów i wytrwałości.

Posted in CNS UW, Z życia CNS and tagged , .