VI zjazd studiów podyplomowych CNS

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach 17-18 grudnia  odbędzie się VI zjazd Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Program zjazdu:

UWAGA:  Nastąpiła zmiana lokalizacji sobotnich zajęć!  Szczegółowe informacje zostały Państwu przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zajęcia niedzielne odbywają się bez zmian.

17 grudnia (sobota)

(godz. 9:15-13:15)

Poranne wykłady, pod tytułem: „Fizyka w kryminalistyce – wprowadzenie” oraz „Spektroskopia w podczerwieni narzędziem kryminalistyki cz. I”, wygłosi Pan dr hab. Andrzej Witowski, Adiunkt w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu spektroskopii i magnetospektroskopii w dalekiej podczerwieni.

(godz. 14:15-15:15)

Popołudniowy blok zajęć ponownie rozpocznie dr hab. Andrzej Witowski, który kontynuować będzie rozważania dotyczące  spektroskopii w kryminalistyce, rozpoczęte w trakcie poprzedniego wykładu.

(godz. 15:15 – 18:15)

W trakcie drugiego bloku zajęć, wykład pod tytułem: „Luminescencja i efekt Ramana, oraz ich wykorzystanie w kryminalistyce” przedstawi Prof. dr hab. Andrzej Wysmołek, Profesor w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizujący się w badaniach doświadczalnych (spektroskopia ramanowska, luminescencja) materii skondensowanej, w tym nanostruktur o obniżonej wymiarowości (studnie kwantowe).

18 grudnia (niedziela)

(godz. 9:15-11:15)

Pierwszy wykład bloku niedzielnego,  pod tytułem: „Akceleratorowa spektrometria mas – klucz do historii życia zapisanej w izotopach” poprowadzi  Prof. dr hab. Zenon Janas, Profesor na  Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracujący z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi CERN-ISOLDE, Genewa Szwajcaria, NSCL- MSU – East Lansing, USA,  JINR – Dubna, Rosja. 

(godz. 11:15 – 13:15)

Niedzielny zjazd zakończymy wykładem „Rodzaje i zastosowania mikroskopii elektronowej”, który przedstawi  Dr hab. inż. Jolanta Borysiuk, Zakładu Fizyki Ciała Stałego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka z zakresu badań strukturalnyc materiałów półprzewodnikowych i nanomateriałów przy użyciu transmisyjnej i skaningowej mikroskopii elektronowej (TEM, SEM).

Serdecznie zapraszamy!

Zespół CNS UW

Posted in CNS UW, Studia podyplomowe and tagged , .