II zjazd studiów podyplomowych CNS 2020/21

serdecznie zapraszamy do udziału w II Zjeździe Studiów Podyplomowych Prawa  Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych w Centrum Nauk Sądowych UW, który odbędzie się w w dniach 7-8 listopada br.

Zgodnie z zapowiedziami, najbliższy zjazd poświęcony będzie w całości zagadnieniom związanym z  wykorzystaniem Chemii w kryminalistyce.

Zajęcia odbędą się w formie zdalnej – link otrzymają Państwo w oddzielnej wiadomości.

Program zjazdu:

7 listopada (Sobota):

9:00-10:00 część I: wstęp do chemii –  Dr Michał Dobrowolski

10:00-10:15 przerwa

10:15-11:15 część II: metody fizykochemiczne w kryminalistyce – Dr Michał Dobrowolski

11:15-11:30 przerwa

11:30-12:30 część III: metody fizykochemiczne ze szczególnym uwzględnieniem dyfrakcji promieni X, przykłady wykorzystania na podstawie konkretnych związków – Dr Michał Dobrowolski

12:30-13:30 przerwa obiadowa

13.30-14.30 część IV: spektrometria mas –  Mgr Agata Jagielska

14:30-14:45 przerwa

14.45-15.45 część V: Chromatografia, połączenie chromatografii ze spektrometrią mas – Mgr Agata Jagielska

15:45-16:00 przerwa

16.00-17.00 część VI: Spektrometria fluorescencji rentgenowskiej. Fałszowanie leków i suplementów diety –  Mgr Agata Jagielska

8 listopada (Niedziela):

9:00-10:00 cześć I: Nowe Substancje Psychoaktywne (I) – Dr Michał Dobrowolski

10:00-10:15 Przerwa

10:15-11:15 część II: Nowe Substancje Psychoaktywne II –  Dr Michał Dobrowolski.

11:15-11:30 Przerwa

11:30-13:00 część III: Mity kryminalistyczne okiem chemika – efekt CSI – Dr Michał Dobrowolski.

Dr Michał Adam Dobrowolski

starszy asystent na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu krystalochemii. Autor licznych publikacji w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej.

Opiekun Koła Naukowego Kryminalistyki przy Centrum Nauk Sądowych UW. Jego zainteresowania i aktywność naukowa wiążą się ściśle z fizyczną chemią organiczną, a w szczególności z jej częścią strukturalną. Prowadzi badania naukowe z wykorzystaniem rentgenowskiej analizy strukturalnej, metod spektroskopowych (spektroskopia Ramana i w podczerwieni), skaningowej kalorymetrii różnicowej (DSC) oraz modelowania molekularnego. Przy interpretacji danych fizykochemicznych często korzysta z analiz statystycznych. Interesuje się również kryminalistyką w obszarach wiązanych z chemią. Jego badania naukowe w tym zakresie dotyczą głównie nowych substancji psychoaktywnych.

Mgr Agata Jagielska

magister dietetyki (Warszawski Uniwersytet Medyczny) oraz magister chemii z wyróżnieniem (Uniwersytet Warszawski). Doktorantka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego; nauczycielka chemii w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K. Hoffmanowej w Warszawie.

Zainteresowania naukowe: zastosowania biologiczne i kliniczne spektrometrii mas z jonizacją w plazmie indukcyjnie sprzężonej, w szczególności po ablacji laserowej (LA-ICP-MS) jako metody umożliwiającej badanie rozmieszczenia pierwiastków w próbkach stałych.

Współautorka publikacji naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, współautorka rozdziału w książce „Bioanalityka w nauce i życiu” wydawnictwa PWN.

Serdecznie Zapraszamy!

Posted in Bez kategorii, CNS UW, Studia podyplomowe and tagged , .