IX zjazd studiów podyplomowych CNS 2018/19

serdecznie zapraszamy do udziału w IX zjeździe Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się w dniach 9-10 lutego

Program zjazdu:

9 lutego (sobota)

godz. 9:15-13:15 oraz 14:15-18:15

Pierwszy dzień zjazdu poświęcony zostanie w całości zagadnieniom Antropologii Sądowej.  Zagadnienia dotyczące identyfikacji:

• osób żyjących na podstawie nagrań w monitoringu,
  • szczątków ludzkich, zwłok NN, oraz
  • wieku osób małoletnich na potrzeby postępowania karnego,

uzupełnione zostaną elementami warsztatowymi i ćwiczeniowymi poświęconymi różnym aspektom antropologii oraz pracy antropologa sądowego przy ekshumacjach zwłok i szczątków ludzkich.

Wykład poprowadzi Pani dr Agata Thannhauser z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jeden z najlepszych w Europie ekspertów z dziedziny antropologii sądowej oraz biegły sądowy z ogromnym doświadczeniem praktycznym.

10 lutego (niedziela)

godz. 9:15-13:15

Tematem zajęć niedzielnych będzie jedna z ciekawszych sub-dyscyplin kryminalistyki, czyli mechanoskopia. Wykład pod tytułem: „Mechanoskopia, strategia włamań i pokonywanie zabezpieczeń mienia” przedstawi Pan Jędrzej Kupczyński, Prokurator w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiej oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury; uczestnik studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Współpracownik Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22. Współautor książki „Strategia Działania Współczesnego Włamywacza” (Wydawnictwo CLKP 2015). Zawodowo związany z problematyką przestępczości przestępczości gospodarczej.

Serdecznie zapraszamy!