Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/20 w Centrum Nauk Sądowych UW.

z radością informujemy, że w dniu 30 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/20 w Centrum Nauk Sądowych UW.

W jego trakcie studenci oraz zgromadzeni goście wysłuchali wystąpień m.in: Dyrektora Centrum Nauk Sądowych UW dr Kacpra Gradonia, Kierownika Studiów prof. dr hab. Tadeusza Tomaszewskiegom oraz przedstawiciela samorządu studentów.

Podczas uroczystości nowi studenci CNS UW złożyli ślubowanie, natomiast absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia studiów II stopnia na kierunku „Kryminalistyka i Nauki Sądowe”.

Wykład inauguracyjny pt.: „Policing the United States of America – 18,000 law enforcement agencies and counting” (Pilnując przestrzegania prawa w Ameryce – czy 18 tysięcy agencji policyjnych to za mało?) – wygłoszony przez prof. Marię Haberfeld z John Jay College, New York

Prof. Haberfeld jest światowej sławy badaczką, ekspertką z zakresu prawa policyjnego. Urodziła się w Polsce, wyemigrowała do Izraela będą nastolatką. Służyła w siłach obronnych w jednostce antyterrorystycznej, gdzie skończyła karierę militarną w stopniu sierżanta oraz w Israel National Police, gdzie uzyskała stopień porucznika. Pracowała również jako konsultant w U.S. Drug Enforcement Administration w New York Field Office.

Obecnie jest profesorem na John Jay College of Criminal Justice w New York City USA.

Jej główne zainteresowanie naukowe skupia się wokół bezpieczeństwa publicznego, praktyki policyjnej oraz przestępstw urzędniczych w Stanach Zjednoczonych, Zachodniej i Wschodniej Europie oraz w Izraelu. Dodatkowo oprócz pracy naukowej przeprowadza liczne specjalistyczne szkolenia w zakresie zarządzania i kierowania dla licznych agencji rządowych. Od 2001 jest zaangażowana w rozwój koordynowanie i edukowanie w ramach specjalnego programu naukowego w Jay College of Criminal Justice dla New York City Police Department.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Posted in CNS UW, Studia magisterskie, Z życia CNS and tagged , , .