Wizyta prof. David Schroeder’a z Henry C. Lee College of Criminal Justice and Forensic Sciences,

W ostatnich dniach Katedrę Kryminalistyki WPiA Uw oraz Centrum Nauk Sądowych UW odwiedził prof. David Schroeder, nowo powołany dziekan Criminal Justice Department, wydziału będącego częścią słynnego Henry C. Lee College of Criminal Justice and Forensic Sciences, University of New Haven, USA.

Wizyta dotyczyła planów współpracy pomiędzy UW i UNH oraz między Katedrą Kryminalistyki, Centrum Nauk Sądowych i Katedrą Nauk o Bezpieczeństwie INP UW a Wydziałem Criminal Justice, który reprezentował nasz gość. W tym, celu Prof. Schroeder spotkał się m.in. z panią prorektor prof. Jolantą Choińską-Mika, dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych INP UW, prof. Stanisławem Sulowskim (gdzie działa Katedra Nauk o Bezpieczeństwie) oraz wicedyrektorem Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, p. Konradem Zawadzkim.

Gość odwiedził  m.in. Kampus na Krakowskim Przedmieściu, gdzie miał okazję poznać historię naszego Uniwersytetu. Zwiedzając laboratoria CNBCh, w których prowadzi się także badania kryminalistyczne, prof. Schroeder był pod wrażeniem świetnego wyposażenia oraz zakresu możliwych do przeprowadzenia badań identyfikacyjnych sprawców przestępstw, które mogą być wykorzystywane przez policję i sądy.

Wynikiemmrozmów, które prowadziliśmy z prof. D.Schroederem są plany ścisłej współpracy z Henry C. Lee College of Criminal Justice and Forensic Sciences w zakresie techniki i taktyki kryminalistycznej. Naszych studentów powinna także zainteresować informacja, że planowana jest wymiana grup studenckich.

Posted in Bez kategorii, CNS UW, Z życia CNS and tagged , .