VII zjazd studiów podyplomowych CNS 2020/21

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym w Nowym Roku, VII Zjeździe Studiów Podyplomowych Prawa  Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych w Centrum Nauk Sądowych UW, który odbędzie się w dniach 23-24 stycznia br. 

Za pośrednictwem poczty e-mail, przekażemy Państwu linki do zajęć on-line. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i dyskusji z prowadzącymi zajęcia.

Program zjazdu:

23 stycznia (sobota):

9:15-13:15: Prof. dr hab. Ewa Gruza: „Kryminalistyczne badania pisma ręcznego” 
14:15-18:15: mgr Kacper Choromański: „Wprowadzenie do analizy śladów krwawych”

24 stycznia (niedziela):

9:15-13:15: Prof. dr hab. Ewa Gruza: „Kryminalistyczne badania dokumentów” 

 

Sylwetki wykładowców:

Prof. dr hab. Ewa Gruza

Profesor nauk prawnych. Jest profesorem zwyczajnym w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w kryminalistyce, prawie dowodowym, problematyce biegłych oraz psychologii sądowej. Od blisko 25 lat pełni funkcje biegłego i eksperta w dziedzinie badań dokumentów.

W obszarze Jej zainteresowań naukowych leżą w szczególności kwestie związane z taktyką kryminalistyczną, prawem dowodowym w tym dopuszczalnością dowodów naukowych, wykorzystaniem psychologii sądowej w procesie karnym i kryminalistyce, teorią opiniowania, ekspertyzą biegłych oraz szeroko rozumianą problematyką policyjną i bezpieczeństwem wewnętrznym państwa.

Jest autorką ponad 125 artykułów, 14 monografii i redakcji naukowych monografii, pomysłodawczynią i współredaktorem naukowym 23 wydań periodyku Problemy Współczesnej Kryminalistyki.  Dwukrotnie jej prace zostały nagrodzone w konkursie im. Tadeusza Hanauska, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne za najlepszą pracę z dziedziny kryminalistyki. W swoich pracach naukowych porusza problematykę biegłych, ich kompetencji, zasad opiniowania, regulacji prawnych dotyczących biegłych.

Jako praktyk i badacz technik kryminalistycznych prof. dr hab. Ewa Gruza była audytorem technicznym Polskiego Centrum Akredytacji, dokonującym akredytacji laboratoriów kryminalistycznych w zakresie procedur badania dokumentów, daktyloskopii i traseologii. Od 1997 roku aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Kryminalistycznym, będąc obecnie członkiem Zarządu i Rady Naukowej. Ukończyła aplikację prokuratorską. Autorka licznych ekspertyz prawnych wykonywanych m.in. dla Biura Analiz Sejmowych, organizacji pozarządowych, doradca Komisji Śledczej, autorka lub współautorka kilku ustaw, w tym projektów ustaw o biegłych. Za wybitne zasługi w kształtowaniu państwa prawa i za osiągnięcia w pracy naukowej oraz dydaktycznej została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mgr Kacer Choromański

Ukończył kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW. Analizą śladów krwawych zajmuje się od 2012 r., autor nowoczesnej polskiej terminologii z zakresu analizy śladów krwawych,  stały członek organizacji międzynarodowej IABPA (International Organization Bloodstain Pattern Analysts). Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół zabójstw, samobójstw, wypadków i zgonów naturalnych związanych z wynaczynieniem krwi, oględzin, fotografii kryminalistycznej, taktyki procesowej oraz biegłego w procesie karnym. Wolne chwile spędza z rodziną w kinie lub na spacerach.

Serdecznie Zapraszamy!
Zespół CNS UW

Posted in CNS UW, Studia podyplomowe and tagged , .