VII zjazd studiów podyplomowych CNS 2018/19

serdecznie zapraszamy do udziału VII zjeździe Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych prowadzonych przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się w dniach 26-27 styczniaNajbliższy zjazd poświęcony będzie w całości wykorzystaniu metod chemicznych w kryminalistyce.

Program zjazdu:

26 stycznia (sobota)

godz. 9:15-13:15

Poranny blok zajęciowy, poświęcony zagadnieniom Fizykochemii kryminalistycznej poprowadzi Pan dr Dariusz Wilk, adiunkt w Katedrze Kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista na Wydziale Chemii i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor kilku książek oraz wielu publikacji dotyczących współczesnych metod fizykochemicznych w badaniach śladów kryminalistycznych i wykrywania falsyfikatów dzieł sztuki. Obecnie prowadzi badania nad procesami fizykochemicznymi występującymi w pomiarach technikami chemii analitycznej i możliwościami identyfikacyjnymi materiałów relewantnych dla ekspertyzy sądowej.

godz. 14:15-18:15

W trakcie popołudniowego bloku, zagadnienia dotyczące problematyki Badań antydopingowych omówi dr hab. Dorota Kwiatkowska,  doktor nauk biologicznych – od 1995 roku pracująca w Zakładzie Badań Antydopingowych Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, zaś od 2004 roku pełniąca funkcję kierownika Zakładu. Od 2007 roku jest również diagnostą laboratoryjnym.

Zakład, którym kieruje jest jedyną placówką w Polsce i jednym z 34 laboratoriów na świecie uprawnionych do wykonywania badań antydopingowych z racji posiadania akredytacji Światowej Agencji Antydopingowej – World Anti-Doping Agency (WADA). W laboratorium tym oprócz badań antydopingowych wykonywane są również badania toksykologiczne na zlecenie m.in. prokuratur.
Od roku 2001 jest członkiem Stowarzyszenia Oficjalnych Chemików Wyścigów Konnych – Association of Official Racing Chemists (AORC), od 2004 członkiem Światowego Stowarzyszenia Analityków Antydopingowych – World Association of Anti-Doping Scientists (WAADS).Od roku 2016 jest członkiem Zespołu Analizy Spektralnej – Komitetu Chemii Analitycznej PAN.
Jest autorem wielu prac i komunikatów, publikowanych po polsku i angielsku, poruszających problemy dopingu w sporcie i toksykologii.

27 stycznia (niedziela)

godz. 9:15-13:15

Zajęcia niedzielne poświęcone zagadnieniom chemii w kryminalistyce oraz wprowadzeniu do toksykologii prowadzone będą przez zespół:

Prof. dr hab. Ewa Bulska, Dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Ekspert Międzynarodowej Agencji Antydopingowej (WADA), audytor Polskiego Centrum Akredytacji oraz członek zespołu ekspertów w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

Prof. dr hab. Bogusław Wiłkomirski, profesor nauk biologicznych.  Od 1971 związany z Uniwersytetem Warszawskim, na którym w 2008 objął stanowisko profesora zwyczajnego. Pracował w Instytucie Biochemii UW, będąc w latach 80. jego wicedyrektorem. W 1988 przeszedł do Instytutu Botaniki, którego dyrektorem był w latach 2002–2005 i 2008–2009.  W 2009 został zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, przekształconym w 2011 w Uniwersytet Jana Kochanowskiego.
Autor lub współautor ponad 125 prac, w tym podręczników do chemii dla szkół podstawowych i średnich. Odbył staże naukowe w Instytucie Chemii Organicznej Mołdawskiej Akademii Nauk (i Instytucie Biochemii Uniwersytetu w Liverpoolu. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, Phytochemical Society of North America, Phytochemical Society of Europe, International Society for Environmental Biogeochemistry, International Advisory Committee i Związku Literatów Polskich.

Serdecznie zapraszamy!