XI zjazd studiów podyplomowych – spotkanie online

Najbliższe zajęcia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego, Kryminalistyki i Nauk Pokrewnych prowadzonych w Centrum Nauk Sądowych UW odbędą się w trybie on-line. Mając na uwadze Państwa wygodę, zdecydowaliśmy się na podzielenie spotkania na kilka krótszych bloków – zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że spędzenie sześciu godzin przed ekranem komputera jest niekomfortowe.

Zajęcia poświęcone profilowaniu nieznanego sprawcy przestępstwa poprowadzi Insp. Policji, Pani Urszula Cur.

Pani Inspektor służyła w Policji od 1997 r. Jest absolwentką Podyplomowego Studium Oficerskiego o profilu kryminalnym oraz licznych szkoleń specjalistycznych wewnętrznych i zewnętrznych.

Od 18 lat opiniuje w sprawach zabójstw, niewyjaśnionych zgonów, przestępstw seksualnych i zaginięć. Od przeszło 20 lat prowadzi szkolenia dla Policji i innych służb mundurowych poświęconych m.in. wykrywaniu oznak nieszczerości, wywiadowi psychologicznemu i tzw. mowie ciała. Od kilku lat jest wykładowcą na studiach podyplomowych „Psychologia Sądowa” na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także w Centrum Nauk Sądowych UW.

Proponuje autorskie podejście do profilowania ze szczególnym zwróceniem uwagi na podstawy naukowe diagnozy nietestowej nieznanej osoby oraz metodykę diagnozowania i fenomen śladu psychologicznego. Korzysta z nich zarówno w profilowaniu sprawców przestępstw pospolitych, jak i przestępstw zorganizowanych. Dotychczasowe doświadczenia z rozpoznawania motywacji sprawców sprowadza do siedmiu głównych grzechów: chciwości, pychy, impulsywności, zawiści, trwania w urazie, umiłowania zła, braku umiaru.

Tematyka i układ godzinowy wykładów przedstawia się następująco:

14 maja 2020 r. (sobota):
13.00 – 14.30 Profilowanie NN sprawcy: pokrzywdzony
14.30 – 14.45 przerwa
14.45 – 16.15 Profilowanie NN sprawcy: śledczy

15 maja 2020 r. (niedziela):
9.00 – 10.30 Profilowanie NN sprawcy: studium przypadku
10.30 – 10.45 przerwa
10.45 – 12.15 Profilowanie NN sprawcy: metoda 4 kroków

Bezpośrednie linki do wykładu na żywo (zajęcia prowadzone będą przy użyciu platformy Zoom – zachęcamy do wcześniejszej instalacji oprogramowania) prześlemy Państwu oddzielnym e-mailem pod koniec tygodnia.

Z najlepszymi pozdrowieniami,