Zalecenia dotyczące zajęć prowadzonych zdalnie (on-line) w CNS UW

wszystkich Wykładowców oraz Studentów Centrum Nauk Sądowych UW prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami dotyczącymi zajęć prowadzonych zdalnie (on-line) w CNS UW.

Zasady ogólne:

1. Wykładowcy prowadzący zajęcia oraz studenci zobowiązani są do przestrzegania poniższych zasad.
  2. Studenci i wykładowcy zapewniają sobie, we własnym zakresie:
    • dostęp do laptopa/komputera,
    • dostęp do stabilnego łącza internetowego,
    • sprawny mikrofon i kamerkę internetową,
    • w miarę ciche pomieszczenie oraz neutralne otoczenie.
  3. Studenci i wykładowcy samodzielnie odpowiadają za swoje bezpieczeństwo w sieci oraz utrzymywanie zaktualizowanego systemu i oprogramowania.
  4. CNS UW nie zapewnia wsparcia technicznego dla studentów (np. pomoc w instalowaniu platformy do nauczania zdalnego na komputerze), może natomiast udzielać konsultacji i pomocy wykładowcom w przygotowaniu technicznym do prowadzenia zajęć on-line.
  5. Wszelkie problemy związane ze zdalną formą zajęć wykładowcy powinni zgłaszać do dziekanatu studiów telefonicznie lub mailowo.
  6. CNS UW nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości korzystania z narzędzia do wideokonferencji i/lub platformy edukacyjnej z przyczyn technicznych, niezależnych od Centrum.
  7. Wykładowcy i studenci zobowiązani są do przestrzegania przepisów prawa autorskiego. Wszelkie materiały i zasoby umieszczone na platformach edukacyjnych wykorzystywanych przez CNS UW są chronione prawem autorskim. Rozpowszechnianie, powielanie i udostępnianie ich bez zgody autorów jest zabronione.
  8. Dziekanat przygotuje instrukcje dla studentów i wykładowców dotyczące wybranych narzędzi używanych w czasie zajęć on-line. Instrukcje takie zostaną umieszczone na stronie internetowej CNS UW.

Studenci:

1. Studenci mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach prowadzonych systemie on-line.
  2. Studenci nie mogą udostępniać linków i/lub haseł do zajęć lub swoich kont do logowania się do danej platformy (w zależności od rodzaju zajęć) innym użytkownikom ani korzystać z linków i/lub haseł oraz kont innych studentów.
  3. Studenci logują się na platformę nauczania zdalnego swoim imieniem i nazwiskiem, aby umożliwić wykładowcom sprawdzenie listy obecności. W logowaniu korzystają ze swoich kont w systemie USOS.
  4. Studenci nie powinni wykorzystywać zajęć do przekazywania niewłaściwych treści, reklam, ogłoszeń i innych informacji niezwiązanych z procesem kształcenia.
  5. Przystępując do zajęć studenci wyrażają zgodę na korzystanie z ich danych (w tym adres e-mail) wykładowcom w celu właściwego przeprowadzenia zajęć i sprawdzenia listy obecności oraz udostępnianie wizerunku przez narzędzie zewnętrzne do wideokonferencji zgodnie z polityką prywatności tego narzędzia. Jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody na to, by inni studenci uczestniczący w zajęciach mogli widzieć te dane.
  6. Zabronione jest nagrywanie zajęć przez studentów i udostępnianie ich w Internecie bez zgody wykładowcy.

Wykładowcy:

1. Jeśli nie ma innej możliwości prowadzenia zajęć, wykładowcy powinni prowadzić zajęcia zdalne, w tym w szczególności w systemie on-line.
  2. Wykładowcy zapewniają studentom dostęp do zajęć online poprzez samodzielnie wybrane bezpłatne narzędzie do wideokonferencji i/lub platformę edukacyjną i przekazują instrukcje dostępu do danego narzędzia studentom.
  3. Wykładowcy weryfikują osoby obecne na każdych zajęciach, ograniczając dostęp do zajęć niezapisanym osobom, a także utrzymując bezpieczeństwo swoich zajęć poprzez monitorowanie imion i nazwisk studentów, stosowanie haseł dostępu lub aktywowanie wirtualnej poczekalni.
  4. W razie potrzeby wykładowcy instruują studentów, w jaki sposób korzystać z platformy, przy pomocy której są prowadzone zajęcia.
  5. Wykładowcy zobowiązują się wykorzystywać uzyskane od studentów dane osobowe tylko i wyłącznie w celu przeprowadzenia zajęć. Po zakończeniu zajęć Wykładowcy zobowiązani są bez zbędnej zwłoki usunąć uzyskane w ten sposób dane osobowe.

Pozdarwiamy,

Posted in CNS UW, Studia magisterskie, Studia podyplomowe and tagged , , .